HISTÓRIA

Firma BELLE EXPORT-IMPORT, spol. s r. o. Košice bola založená v r. 1993 a od tohto obdobia sa úspešne etablovala na slovenskom, českom i srbskom trhu.

Od roku 1996 sme výhradným zástupcom firmy BERRY METAL COMPANY, a to pre strednú a východnú Európu. Firma BERRY METAL COMPANY sídli neďaleko PITTSBURGHU v USA. Táto spoločnosť sa svojimi výrobkami špecializuje na oceliarenskú výrobu - trysky pre BOF konvertory, elektrické oblúkové pece EAF, dospaľovacie trysky a podobne. Vo svojej 34 ročnej histórii sa veľmi dobre prezentujú v severnej Amerike, v Kanade, v strednej a južnej Amerike a Európe. Patria ku najväčším výrobcom trysiek na svete.

Okrem firmy BERRY METAL COMPANY sme sa stali zástupcom americkej firmy FALCON FOUNDRY, Inc. Táto firma vyrába komponenty pre vysoké pece vrátane výfuční, chladičov výfuční, doskových chladníc, cigarových chladičov a príslušenstva. FALCON FOUNDRY prináša 50 rokov skúseností neželezného odlievania do oceliarenského priemyslu.

V roku 2003 sme sa stali výhradným dovozcom známej talianskej značky MORESCHI, výrobcu medených výrobkov pre vysoké pece a oceliarne, ako sú kryštalizátory, výfučne, držiaky elektród, medené dosky a pod.

V roku 2004 sme začali spoluprácu s americkou firmou PLESH INDUSTRIES, ktorá vyrába reťaze určené pre ťažké prevádzky a veľké zaťaženie viac než 25 rokov. PLESH je svetovým lídrom vo výrobe reťazí, pretože už roky študuje následky porúch reťazí a implementuje nové technológie s dlhotrvajúcimi, osvedčenými riešeniami.

V roku 2005 sme naštartovali spoluprácu s talianskou firmou: A.L.B.A. s.r.l.

A.L.B.A. s.r.l. sa zaoberá navrhovaním a výrobou špeciálneho rezania, fúkania používaním plynných látok, bezpečnostného zariadenia a strojov. Nadobudnuté skúsenosti dovoľujú odpovedať na rôzne požiadavky rezania, tavenia a ohrevu železného materiálu.

Ťažiskom činnosti firmy sa stal tiež obchod s hutným materiálom. Po vytvorení databázy dodávateľov a odberateľov pôsobíme v tejto oblasti od roku 1998.

Rozmanitosť našej obchodnej činnosti je daná hlavne našim obchodným tímom, ktorý je pripravený vyhovieť akejkoľvek vašej požiadavke.